Paleniska i biokominki

Biokominki do ogrodu to doskonałe źródło ciepła w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Pozwalają spędzać czas na świeżym powietrzu w jesienne, chłodne wieczory. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych palenisk i kominka. Ich ważną zaletą jest to, że nie wymagają podłączania przewodów kominowych. Fantastycznie przyozdobią Twój ogród, taras, można je ustawić w altanie.

Biokominki wolnostojące ogrodowe sprawdzą się podczas romantycznych wieczorów we dwoje, spotkań w gronie rodzinnym i imprez ze znajomymi. Są bardzo praktyczne, można je łatwo przenieść i ustawić w dowolnym miejscu ogrodu lub tarasu. Możliwe jest także umieszczenie ich w domu lub mieszkaniu. Ciesz się ich wyjątkowym płomieniem, tam gdzie chcesz! Są tak skonstruowane, że czynność ta nie stwarza żadnych problemów. Ich wyjątkowy design sprawia, że stanowią piękną dekorację.

Palenisko ogrodowe z koszem Palenisko ogrodowe z koszem
Cena: 299,90 zł
szt.
zobacz więcej
Grill Corten 1, 60x50x220 cm Grill Corten 1, 60x50x220 cm
Marka: Cortena
Cena: 5 091,00 zł
szt.
zobacz więcej
Grill Corten 2, 60x50x130 cm Grill Corten 2, 60x50x130 cm
Marka: Cortena
Cena: 3 869,00 zł
szt.
zobacz więcej
Grill Corten 3, 51x42x100 cm Grill Corten 3, 51x42x100 cm
Marka: Cortena
Cena: 2 555,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jak działają biokominki ogrodowe?

Biokominek ogrodowy jest opalany paliwem na bazie alkoholu etylowego. Płomień wytwarzany jest przez:

  • bioetanol żelowy – wówczas zastosowanie znajduje paliwo w postaci gotowych wkładów w puszce,
  • biopaliwo płynne – palenisko jest zasilane płynnym bioetanolem.

Na ogół każdy litr substancji, bez względu na postać, zapewnia czas palenia wynoszący około 5 godzin. Podczas procesu spalania biokominki nie wydzielają przykrego zapachu ani dymu, użytkownik nie musi usuwać popiołu ani innych zanieczyszczeń. Ekologiczne paliwo generuje jedynie znikome ilości pary wodnej i dwutlenku węgla. A także przyjemne, delikatne ciepło.

Biokominki wolnostojące ogrodowe są ponadto odporne na działanie czynników atmosferycznych, z uwagi na konstrukcję ze stali nierdzewnej. Cechują się wytrzymałością na wysokie temperatury, dlatego to idealne rozwiązanie na taras lub balkon.

Nie trzeba do nich dokładać drewna, rozpalać za pomocą nieprzyjemnie pachnącej rozpałki. Biokominek zewnętrzny może być obsługiwany ręcznie bądź zdalnie, za pomocą pilota. Użytkownik może regulować wielkość płomienia.

Jak wybrać biokominek i eko paliwo?

Wybierając biokominek wolnostojący ogrodowy, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się nad pożądaną stylistyką urządzenia oraz jego wielkością. Warto dopasować go do charakteru posiadanych mebli ogrodowych. Z uwagi na zastosowanie biokominków ogrodowych, wybrany model powinien być odporny na czynniki atmosferyczne.

Paliwo do eko kominka jest w pełni bezpieczne. Powstaje w procesie przetwórstwa warzyw. By wybrać najlepszy produkt, który nie zostawi w kominku śladów sadzy i spali się w całości, warto wybierać płyn, który nie wydziela zapachu acetonu. Na opakowaniu biopaliwa powinno się znajdować oznaczenie potwierdzające uzyskanie atestu PZH, przyznanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Eko kominek warto dobrać do oświetlenia ogrodowego oraz architektury ogrodowej. Może on stanowić ważny element aranżacji w ogrodzie.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, które dotyczą wyboru najlepszego kominka lub jego parametrów, zachęcamy do kontaktu. Wyjaśnimy, który model biokominka znajdujący się w naszej ofercie będzie dla Ciebie najlepszy. Pomożemy również, jeśli problemem jest optymalne ustawienie biokominka.

do góry

Copyright © 2021-2023 VALIE | Oprogramowanie Shoper

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl